showcase
O nas Spot

Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych panują na Półwyspie Helskim. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Europie do nauki kitesurfingu. Rozległe płycizny, szerokie i czyste plaże, świeże morskie powietrze, rezerwat przyrody i niesamowity klimat surfowego stylu życia. Akwen od strony zatoki ma głębokość 1-1.5m a płytko jest nawet 1km do brzegu, dodatkowo jest to obszar niezafalowany a temperatura wody latem jest bardzo wysoka. Od strony otwartego morza mamy akwen zafalowany, więc przy odpowiednim kierunku wiatru możemy oddać się przyjemności pływania na falach a czasem można spróbować surfingu.

Na Półwyspie Helskim mieści się większość szkółek kite’a które działają na naszym wybrzeżu. Prawie wszystkie z nich znajdują się na obszarze od Władysławowa do Chałup. Są one zlokalizowane na campingach począwszy od „Małego Morza” aż po „Chałupy VI”. Z racji tego, że nasza zatoka ma ograniczony obszar, a campingi mieszczą się obok siebie, akwen czyli miejsce szkoleń często wygląda tak:

spot kiteresort

Przy sprzyjającym wietrze jest bardzo ciasno a tłok na wodzie sprawia, że szkolenia kitesurfingowe są niebezpieczne i stresujące. Nasza szkółka jako jedyna prowadzi zajęcia w miejscu niezatłoczonym (secret spot) w którym przebywają wyłącznie kursanci wraz z Instruktorami. Stąd też szkolenia są bezpieczne i każdy kursant może skupić się tylko i wyłącznie na doskonaleniu swoich umiejętności. Dla nas liczy się komfort, bezpieczeństwo, zadowolenie i szybki progres naszych klientów. Nasze miejsce szkoleń, oddalone o kilka minut spacerkiem od Chałup, w porównaniu do konkurencji wygląda tak:

spot kiteresort

Na brzegu zero zabudowań, przyczep, namiotów, lini wysokiego napięcia które stanowią zagrożenie dla początkujących adeptów kitesurfingu. Tylko zielona trawa i szerokie pole z łagodnym piaszczystym zejściem do morza:

spot3

spot kiteresort

pogoda

Dla wszystkich fanów 5% zniżki na wszystkie kursy: