showcase
Oferta Szkolenia IKO


szkolenia_kitesurfing

 

Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz w dwu- i trzyosobowych grupach a także szkolenia dla firm. Szkolimy na nowym sprzęcie firm Ozone, Cabrinha, North, Mystic, Npx, Gul. Kursantom zapewniamy cały sprzęt niezbędny do nauki kitesurfingu oraz asekurację z łodzi motorowej.

Szkolenie dzieli się na trzy etapy. Cały kurs trwa około 12 godzin.

IKO I

Ten kurs jest idealny dla wszystkich tych, którzy nigdy nie mieli styczności z kitesurfingiem, zaczynają od zera i chcą przejść całą potrzebną drogę do momentu startów z deską. Jest też idealny dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą czy kitesurfing im się spodoba. Ten kurs rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości.

Iko I zawiera:
Zajęcia teoretyczne: omówienie budowy i konstrukcji latawców, omówienie elementów latawców, rodzaje latawców, budowa baru, omówienie budowy desek, rodzaje desek, omówienie systemów bezpieczeństwa, zasady bezpieczeństwa, zasady sterowania latawcem, omówienie zwiększania i zmniejszania mocy latawca, dobór odpowiedniego akwenu, pojęcie okna wiatrowego, omówienie zagrożeń związanych m.in. ze zmianą warunków pogodowych, prawo drogi.

Zajęcia praktyczne: przygotowanie sprzętu, rozkładanie latawca, przygotowanie latawca do startu, startowanie i lądowanie latawca na lądzie, zwijanie latawca, noszenie i zabezpieczenie latawca na brzegu, sterowanie małym latawcem treningowym, startowanie i lądowanie latawca przy asyście instruktora, poruszanie się z latawcem w wodzie, startowanie latawca z wody, sterowanie latawca na granicy okna wiatrowego, nauka sterowania latawca jedną ręką, body dragi – ślizganie się na brzuchu po powierzchni wody, body dragi na wprost, body dragi na lewym jak i na prawym halsie, halsowanie.

 

IKO II

Jest to kurs dla wszystkich tych, którzy ukończyli poziom IKO I i są zdecydowani na dalszą naukę kitesurfingu. Celem tego kursu jest nauka wszystkich potrzebnych elementów kitesurfingu, dzięki którym będziecie mogli stać sie samodzielnymi kiterami. Głównym elementem szkolenia jest skoordynowanie pracy latawca z deską, nauka pierwszych kontrolowanych startów i ślizgów a także poznanie w praktyce i teorii wszystkich zasad bezpieczeństwa. Po tym kursie będziesz gotowy, by dalej szlifować swoje umiejętności samemu, bez pomocy instruktora (pakiet IKO 1+2 jest najczęściej wybierany przez naszych kursantów).

Iko II zawiera:
Zajęcia teoretyczne: przypomnienie teorii z etapu Iko I, omówienie startu z deską, omówienie odpowiedniej pozycji przy starcie, omówienie pozycji w czasie ślizgu, zasady samoasekuracji,

Zajęcia praktyczne: pierwsze starty z deską z płytkiej jak i z głębokiej wody, pływanie z wiatrem, nauka pływania na halsie, nauka zmniejszania prędkości i hamowania, demonstracja działania systemów bezpieczeństwa, samodzielne zwijanie latawca na wodzie, halsowanie się do deski.

szkolenie kiteresort

 

IKO III

Kurs dla wszystkich tych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności w pływaniu na wiatr, ostrzeniu, wykonywaniu zwrotów. Dodatkowo w trakcie lekcji uczymy utrzymywania prawidłowej pozycji podczas zwykłego pływania ‘prawo-lewo’. Poznajemy zasady bezpiecznych lotów i wykonujemy pierwsze kontrolowane skoki. Bardziej doświadczonych kursantów uczymy pierwszych tricków. Podsumowując zwiększamy efektywność waszego dotychczasowego pływania, wprowadzając Was w kolejne tajniki kitesurfingu. Nauka powyższych umiejętności zajęłaby Wam długie dni a nawet tygodnie – my Was nauczymy tego w kilka godzin.

Iko III zawiera:
Zajęcia teoretyczne: omówienie pływania na wiatr, omówienie różnych zwrotów, teoria bezpiecznych skoków oraz zasady bezpieczeństwa podczas skoków.

Zajęcia praktyczne: koordynacja pracy na desce z pozycją latawca w oknie wiatrowym, ćwiczenia doskonalące pływanie na wiatr, nauka różnych zwrotów na desce twin tip – płynna zmiana kierunku, pierwsze kontrolowane skoki.

Dodatkowo oferujemy bardzo korzystne i kompletne pakiety: IKO 1+2 i IKO 1+2+3. Są one najczęściej wybierane przez naszych kursantów. Nauczymy Was jak od zera stać się samodzielnymi kiterami.

W ramach kursu zapewniamy: opiekę instruktora, sprzęt – deska, latawiec, pianka, trapez, kamizelka, kask, asekurację pontonu. Każdy kursant po ukończeniu kursu otrzymuje LEGITYMACJĘ Kiteboarder Card. Jest to certyfikat potwierdzający zdobyte przez Ciebie umiejętności. Pozwala pływać i wypożyczać sprzęt we wszystkich szkołach kitesurfingu na całym świecie. Certyfikat przysługuje każdemu kursantowi po zakończeniu szkolenia całkowicie bezpłatnie.

szkolenie44

IKO - International Kiteboarding Organization jest jedyną międzynarodową organizacją zrzeszającą instruktorów z uprawnieniami.

szkolenie kiteresort

Zapisy:

Tel: 722101333

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - wystarczy, że podasz termin, ilość osób i wybrany poziom szkolenia.

Najlepsi instruktorzy już na Ciebie czekają!!!

pogoda

Dla wszystkich fanów 5% zniżki na wszystkie kursy: