showcase
FAQ Kitesurfing

Kitesurfing, zwany również kiteboardingiem, jest jedną z najmłodszych, a zarazem najbardziej widowiskowych i ekscytujących dyscyplin sportowych. Jest nowoczesnym, dynamicznie rozwijającym się sportem. Na świecie jak i w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Fascynuje swoją prostotą i efektownością poruszających się na wietrze latawców, z magiczną wręcz siłą przyciągając coraz szersze grono entuzjastów. To sport, o którym mówi się, że ktokolwiek raz go spróbował, z pewnością do niego wróci.

Jest sportem wodnym, który możemy zdefiniować jako połączenie wakeboardingu, windsurfingu, surfingu, paralotniarstwa i żeglarstwa w jeden sport ekstremalny. W kitesurfingu wykorzystujemy moc wiatru do napędzania Ridera, który przemieszcza się po powierzchni wody na desce. Twoje ciało jest jedynym połączeniem miedzy latawcem a deską, to Ty musisz kontrolować te dwie rzeczy w jednym czasie, dzięki temu płyniesz dokładnie tam, gdzie w danym momencie tego chcesz.

Możemy łatwo zrozumieć, dlaczego ten sport staje się tak popularny. Uprawiając go czujesz totalną wolność w obrębie żywiołu wiatru i wody. Możesz go dostosować do swojego własnego stylu i osobowości i nie ma zupełnie żadnego znaczenia gdzie mieszkasz, ile masz lat, kim jesteś i czym się zajmujesz – tak długo jak czujesz wiatr w latawcu, tak długo będziesz zakochany w kitesurfingu!

kiteresort.pl

Dla wszystkich fanów 5% zniżki na wszystkie kursy: